Як підібрати матеріал для вишивки бісером не по схемі !!!!!
- Антоніна Феськова
- 31 янв. 2015 г.
- 3 мин. чтения
Всім привіт! любите вишивати бісером? І теж таке тряплялось, що не могли знайти схему для вишивки бісером для картини, яку вподобали? Розберемось, як же бути:)
Якщо ви маєте схему для вишивки хрестиком цієї ж картини, то всі проблеми відпадають самі по собі - нижче я розкажу що з цією схемою робити.
Якщо ж схеми не має, а картину вишити дуже кортить - є ще один варіант - замовити у дизайнерів з розробки схем - схему,яку ви хочете. Це може бути, навіть, фото - ваше, ваших дітей чи батьків. Вишивка може бути як повною так і частковою. Зазвичай такі картини - чудові подарунки. (До речі, я також розробляю такі схеми).


Отож - схема для вишивки у вас є. Розберемось, що робити далі.
Якщо схема у вас не в кольоровому варіанті, а, наприклад, така як тут

я б радила її розмалювати. Дя цього беремо коробку з кольоровими олівцями, і вибираємо - які символи якими кольорами будемо розмальовувати.Це для того, щоб легше було зорієнтуватись які кольора підбирати, ну і вишивати так легше!

Наполегливо раджу розмальовувати саме олівцями, так як фломастери чи кольорові ручки повністю зафарбовують намальований символ.І перевірити чи ви, випадково, не зафарбували не той символ ви вже не матимете змоги (помилятись властиво всім людям). А через олівець всеодно добре видно, надрукований символ і ви легко, під час вишивання, можете себе перевірити та виправити можливу помилку.
Далі нам потрібно вибрати матеріали для вишивання. Так як вишивати ви будете не спеціально розроблену для вишивання бісером картину ( а вони друкуються на спеціальному матеріалі), то цей же матеріал вам потрібно придбати самій.
Я б радила купувати канву для вишивання бісером (продавці у спеціалізованих відділах добре знають про що йде мова і допоможуть вам). Канва може бути як білою так і кольоровою - тут все залежить від вашої задумки.
Готову канву я раджу продублювати дублеріном. Що це і для чого? Так як бісер пришивається до тканини по діагоналі, а не вертикалі чи горизонталі, то він же цю тканину і деформує по діагоналі. Це дуже затрудняє роботу в подальшому. Так, хороший майстер зможе оформити вашу картину так, що цієї деформації не буде видно. Але, якщо ви вишиваєте в перше і хто у вашому місті якісно роботь оформлення роботи (вставляє вишиту роботу в рамку, під скло) ви не знаєте - не раджу випробовувати долю. Адже сама стикалась з такими розчаруваннями - коли роботу оформили не якісно, а гроші заплатила такі, ніби все на вищому рівні. Тому пропоную вишивати одразу гарно.
Для цього - купуємо шмат канви необхідного нам розміру. Йдемо у магазин ткании і купуємо там шмат дубліріну розміром в два рази більший за вашу картину. Вдома ж просто проклеюїте свою канву. Як саме це зробити я розписала тут.
Залишилось купити бісер.

Тут найцікавіше. Бісер буває різний. Тобто має різні способи обробки і зафарбуваня бісеру. Про це більш детально четайте тут. Один і той самий колір бісеру, при різному виді обробки, має абсолютно різний вигляд. Це обовязково потрібно враховувати при виборі бісеру.
Я в загальному напишу на що потрібно орієнтуватись. Ви ж полягайтесь на ваш смак!
Небо - саме небо, я б вишивала якимось напівпрозорим бісером, якщо на небі є хмаринки - виділила б їх більш матовими бісеринами.
Вода, хвилі. Тут я б зробила так - основну частину зашивала прозорим фарбованим бісером, а бісеринками , які теж прозорі, але мають зафарбовану серединку - добавили б об"єму воді чи хвилям.
Рослини ( чи можливо у вас натюрморт - то об"єкти натюрморту) - я б розділила на ті, які в природі на першому плані і на другому. Наприклад - ваза з квітами - ваза буде на другому плані. На першому ж квіти. То ті об"єкти, що на другому потрібно вишивати матовим або глазурованим бісером. Ті частини , наприклад вази, на які падає світло і вони мають бути світліші - бісером, теж матовим, але з напівпрозорою основою. Це надасть об"єму вашій вазі. Для квітів, я б взяла більш блискучий бісер - який би забирав на себе увагу. Тут так само - там де має бути тінь - вибираємо бісер з більш насиченою структурою, де падає світло - з більш прозорою структурою.
Якщо ж у вашій картині є церква, то купола на ній, я б радила вишивати бісером - металік.
Особливо хочу звернути вашу увагу на той факт - якщо ви обрали кольорову канву - то під прозорим бісером її буде видно. Відповідно, вона буде впливати на відтінок бісеру.
Нитки.
Якщо ви вишиваєте на білій канві - то і пришивати бісер можна білою ниткою. Це аж ніяк не зіпсує вашу роботу.
На кольоровій канві може бути помітна біла нитка. Тут я б вам радила брати для зеленого кольору, наприклад, зелену нитку. Не потрібно брати нитку всіх відтінків зеленого, що у вас є . Виберіть один середній тон і ним пришивайте. Різниця помітна не буде. Так же зі всіма кольорами. Хоча, я бачу, що багато дівчат вишиває завжди лише білою ниткою і залишаються задоволені результатом. Я лиш пишу як знаю - ви вирішуте самі:)
Приємного вам вишивання!!!!!Діліться своїми порадами та хитрощами в коментарях:)
コメント