top of page
Поиск

Як перевести малюнок на тканину

  • Антонінка Феськова
  • 30 апр. 2016 г.
  • 2 мин. чтения

Багато хто захоплюєтья вишиванками вишитими колодочками. Їх ще називали "мальованки". ЦІ сорочки дійсно надзвичайні.

Борщівська мальованка

Але сідаючи за вишивку у багатьох виникає запитання - а як же перевести малюнок на тканину? Зараз я Вам покажу як це роблю я. Можливо, то не зовсім вірно, а можливо хто знає, як то зробити по іншому - пишіть. Мені буде цікаво почути саме Вашу думку.

На данний момент у мене завдання нанести малюнок по центру рукава. Для цього я знахожу у відмічаю центр на тканині. Роблю це так:

Знаходжу серединку однієї сторони (складаю навпіл тканину) і прошиваю лінію посерединки ниткою якогось контрастного кольору:

Теж саме робимо з наступною стороною :

і також прошиваємо лінію серединки. Коли все зроблено розкладаємо все рівненько на столі - так щоб всі прошиті лінії були рівненькі

Знаходимо середину малюнку (просто склавши папір навпіл з двох боків) і кладемо його на тканину так , щоб серединка на малюнку співпадала з серединкою на тканині :

Тепер акуратно приколюємо малюнок до тканини. Але робимо це так акуранто, щоб не змістити тканину. Дуже раджу брати гострі булавочки.

Тепер моє завдання - покласти під низ копіювальний папір. Але зробити це потрібно так, щоб не змістити малюнок і не забруднити тканину. Для цього я акуратно знімаю булавочки з одніє якоїсь сторони і під низ підкладаю копіюв.папір. І знову ж закріплюю це все булавочками. Дуже важливо закрипити так, щоб копіюв.папір не приколовся булавочкою до тканини - на тому місці залишиться слід,який потрібно буде випрати.

І тепер акуратно обводимо контури малюнку. Коли все зроблено - просто знімаємо малюнок з копіювальним паперов - і оп! є уже малюнок!

Точнісінько ту ж саму "процедуру" проводимо з другим рукавом. При цьому не забуваючи про дзеркальне відображення малюнку. Якщо то мої ескізи - то їх достатньо всього лиш просто перевернути на іншу сторону :

Коли переведено усі потрібні частини малюнку - необхідно приступити до обшивання контуру. На всіх намальованих деталях. Чому? Бо копіювальний папір швидко витирається під пальчиками і малюнок швидко просто зітреться.

Я контур обшиваю швом "назад голка". Коли вже весь контур обшито - можна приступати до "розфарбовування" малюнку. От саме ця частина для мене найцікавіша. Ось тут можна переглянути як вишиваються колодочки .

Саме тут робота виконувалась на білоруській лляній тканині нитками ДМС.

 
 
 

Kommentare


Архів
Пошук за тегами
Шукайте нас
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page