top of page

Як і для чого проклеювати канву?

  • Феськова Антонінка
  • 31 янв. 2015 г.
  • 3 мин. чтения

вишивка бісером

Хочу тут детальніше зупинитись на темі - проклеювання канви перед вишиванням бісером.

Запитаєте - для чого це потрібно? Зараз я все розповім.

Діло в тому, що бісеринки пришиваються до тканини по діагоналі.

master_klass_biser_1.jpg

Вони самі по собі досить таки важкі ( важчі за ниточки, з яким зроблена тканина). Зарахунок цього тканина деформується так само діагоналі, як і пришиті бісеринки. Коли в мене таке вийшло вперше - мені просто хотілось плакати з розпачу. Адже стільки роботи, часу і ідеї вкладено в роботу - а в результаті - все зіпсовано!

Якщо у вас теж таке траплялось - не лякайтесь - не зіпсовано! Прявда, лише у випадку, якщо ви вишивали картину, а не блузку, наприклад. Сміливо несіть свою роботу майстру для оформлення її в рамку - а далі справа рук майстра, як то кажуть. Головне віднести дійсно таки майстру. Якщо ви ще не оформляли роботи в своєму місті - раджу не випробовувати долю, а наперед розпитати де саме вам можуть якісно натягнути вишивку. Запитайте на форумах вашого міста, у подруг чи колег, хто вишиває бісером, у продавчинь відділу "Все для вишивання бісером". Зазвичай вони в курсі такого. Адже оформлення коштує не малі гроші, щоб викидати їх на вітер.

Якщо ж вишивали ви на блузі і вишивка вийшла перекошеною - спасти не вийде - лише розторочити акуратно вишите і почати все спочатку. Я розповім як.

Секрет гарної роботи заключається в тому, що тканину слід продублювати перед початком роботи. Для чого? щоб вона була щільнішою і не дозволяла бісеринкам перетягувати тканину.

Як це зробити? У магазині тканин купуєте дублерін. Він буває кольоровий та різної структури. Оберіть собі те,що вам більше підходить. Коштує він досить не дорого. Але купувати його потрібно - вдвічі більше за розмір вашої тканини ( або ж тої області де буде робитись вишивка).

На дублеріні є сторона з клеєм і без клею.

дублерін

приблизно такий вигляд він має. Якщо ви ніколи з ним не працювали, для більшої впевненості попросіть продавця в магазині показати вам де сторона з клеєм.

Вдома ви прасуєте тканину, на якій ви збираєтесь вишивати. ( Хочу наперед застерегти - якщо хочете робити якісь помітки маркером для тканин, то робіть це лише після повної підготовки до вишивання, безпосиредньо перед самим вишиванням, адже праска закріпить маркер на тканині назавжди).

Перевертаєте тканину до себе виворітною(!) стороною і проклеюїте її дублеріном. Для цього на виворітну сторону , клеєм(!) до виворітної сторони кладете дублерін (попередньо відмірявши і вирізавши потрібного розміру) і праскою з ввімкненим на максимум паром починаєте приклеювати його до тканини. Акуратно, щоб не зробити складок ні на тканині, ні на дублеріні. Якщо область для проклеювання велика - то починайте проклеювати з центру тканини і ведіть праскою до країв. Температурний режим вибирайте відповідно до типу тканини. Якщо то канва - то можна максимум. Проклеївши один слой - зверху приклеюйте ще один - точнісінько так само!

69674388.jpeg

Прошу - будьте дуже уважні з дублеріном. Адже клей під дією температури праски розігрівається і приклеюється. Якщо ви покладете клейовою стороною до праски - то праску прийдеться купувати нову. Спасти її буде нереально.

platje_biser2.jpg

Якщо ви хочете вишити бісером сукню чи блузу, але вам (як і мені) не до вподоби тканина, на якій продають готові заготовки для вишивання. То раджу зробити так. Виберіть в магазині тканину, яка вам більше до вподоби. Але зверніть увагу на те, що якщо ви хочете масивну вишивку. то тканина не має бути легкою, повітряною (як то шифон, наприклад), а більш щільною (наприклад - льон). Домовляєтесь з кравчинею, щоб вам намалювала викрійку такої моделі сукні чи то блузи, як вам до вподоби. Ту область, де має бути вишивка, проклеюєте дублеріном (як я описувала вище). Чітко визначаєте де саме має бути вишивка і позначаєте цю область, наприклад маркером для тканин.

Далі - вам знадобиться накладна канва для вишивання хрестиком. При покупці, зверніть увагу на те, щоб вона обов"язков була теж клеєвою (тобто з однієї сторони мала клей). І акуратно приклеюєте її рівненько на ту область ( з лицевої сторони) , де буде вишивка. Це для того, щоб ви рівненько пришили бісер. Обов"язково попросіть продавця підібрати калібр накладної канви, щоб по ній можна було вишивати бісером. (тобто,щоб хрестики не були меньші за бісеринку).

І все - вишивайте, несіть швачці, щоб зшила до купи вишиту річ - і хизуйтесь перед подругами! такого точно ні в кого не буде!

Ту частину дублеріну (з виворотної сторони), яка буде зайвою - можна акуратно обрізати ножничками, щоб вам не заважала.

Приємного вам вишивання!

Діліться в коментарях своїми винаходами та ідеями:)

 
 
 

Comments


Архів
Пошук за тегами
Шукайте нас
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page